LES / workshopy a kroužky

 

tl_files/mail-podpis/logo less b&w orez.jpg
 
LES (Laboratory for Education and Synergy) je tvůrčím prostorem pro všechny generace a místem určeným ke vzájemnému obohacování a vzdělávání se na půdě galerie.
 
Široké spektrum edukačních programů zahrnuje výtvarné workshopy pro děti a teenagery inspirované aktuálními výstavami, galerijní animace, komentované prohlídky výstav a vzdělávací programy pro školy. Anglický název (Laboratory for Education and Synergy) odkazuje k podpoře vzdělávání a synergie - spolupráce více činitelů, jejichž společný výsledný účinek je vyšší než jejich pouhý součet. Setkání na půdě LESa je inspirací jak pro účastníky akcí, tak pro jejich průvodce-lektory. Společným cílem je prožití a pochopení současného umění v jeho různorodých formách.
 
Další informace a především bohatou fotogalerii z námi pořádaných akcí najdete na našem facebookovém profilu a instagramovém účtu.
 
 
WORKSHOPY / Otevřený ateliér
 
Vstupné
 
Workshopy pro děti ve věku 2-6 let:
70 Kč / 130 Kč dvě děti / 200 Kč tři děti
 
Otevřený ateliér pro děti ve věku 7-10 let:
70 Kč / 130 Kč dvě děti / 200 Kč tři děti
 
--
Pro rezervaci místa prosím pište na e-mailovou adresu les@faitgallery.com. Děkujeme!
S ohledem na aktuální nařízení vlády budeme upravovat kapacitu a podmínky účati na výtvarných workshopech.
--
 
LISTOPAD
 
Sobota 6. 11., 10.00–11.00
Workshop BÍLÝ PROSTOR pro děti ve věku 2–6 let
 
NOVÝ TERMÍN / Čtvrtek 18. 11., 16.30–17.30
Workshop KOSMOS pro děti ve věku 2–6 let
 
Sobota 27. 11., 10.00–11.00 / 12.00-13.00
Workshop OD ČERVENÉ K FIALOVÉ pro děti ve věku 2–6 let
 
 
PROSINEC
 
Středa 1. 12., 16.30-17.30
Otevřený ateliér pro STARŠÍ DĚTI od 7-12 let
 
Sobota 11. 12., 10.00–11.00
Workshop KOSMOS pro děti ve věku 2–6 let
 
Úterý 14. 12., 16.30-17.30
Workshop BÍLÝ PROSTOR pro děti ve věku 2–6 let
 
 
LEDEN
 
Sobota 8. 1., 10.00–11.00
Workshop OD ČERVENÉ K FIALOVÉ pro děti ve věku 2–6 let
 
 
Těšíme se na Vás!
 
--
 
VÝTVARNÉ KROUŽKY PRO DĚTI 
 
Netradiční výtvarné kroužky s lektorkou Eliškou Mikšovou budou zahájeny od nového výstavního bloku.
Přihlásit se můžete prostřednictvím e-mailu les@faitgallery.com.
 
 
Výtvarný kroužek pro děti ve věku 5-8 let 
 
• každý čtvrtek od 16:30 do 17:30
• 9 lekcí
• kapacita 8 dětí
• 900 Kč za dítě za pololetí / 1500 Kč za dva sourozence
 
Výtvarný kroužek pro děti ve věku 7-10 let 
 
• každé úterý od 16:30 do 18:00
• 10 lekcí
• kapacita 10 dětí
• 1500 Kč za dítě za pololetí / 2700 Kč za dva sourozence
 
 
*Účastí na workshopu / otevřeném ateliéru / výtvarném kroužku souhlasíte s pořízením a zveřejněním vašich fotografií za účelem dokumentace, propagační činnosti a prezentace na veřejnosti, v tisku, na webových stránkách a sociálních sítích Fait Gallery a jejího oddělení LES po celou dobu jejich existence.
 
 


Přednáškový cyklus

Prosinec

 

 

 

úterý 7. 12.

Daniel Grúň & Vít Havránek_STANO FILKO_realismus, spiritualita a evoluce

V úterý 7. 12. Vás srdečně zveme na dvojici přednášek Daniela Grúně a Víta Havránka za účasti kurátora výstavy Borise Ondreičky.

 

17:00

Daniel Grúň - Biely priestor v bielom priestore: radikálny realizmus a sekulárna spiritualita

Prednáška bude predovšetkým o citlivosti, ktorá je viazaná na zobrazenie a vnímanie prázdneho nekonečného priestoru. V rokoch 1973-74 Stano Filko - Miloš Laky - Ján Zavarský formulovali skúsenosť a program umeleckých skúmaní nefyzického bieleho priestoru v bielom priestore, ktorý je definovaný ako čistý a nekonečný. Začalo sa to pri spoločných diskusiách o hraniciach vedy a umenia počas prípravy futurologických projektov o problematike času, kde tímovo skúmali čas v transhistorickej perspektíve v nelineárnej perspektíve minulosť-budúcnosť-prítomnosť. Ak sa autori tímového projektu postavili proti tradícii empirickej a racionalistickej filozofie, neznamená to, že neakceptovali predpoklady intuície a imaginácie. 
Daniel Grúň sa v prednáške pokúsi overiť či komunikácia je alebo nie je zrušená, či nie je skôr nastolená na odlišnom móde zobrazenia, ktorý nie je definovaný mimetickým princípom, ale práve na základe využitia intuície ako určitého princípu nahliadania umenia. Prednáška uvedie tento umelecký projekt do diskusie v kontexte pojmov radikálny realizmus a sekulárna spiritualita, pričom sa pokúsi o porovnanie s tvorbou ďalších autorov globálnej neo- a post- avantgardy. 
V súvislosti s prednáškou bude uvedená nová publikácia WHITE SPACE IN WHITE SPACE / BIELY PRIESTOR V BIELOM PRIESTORE Stano Filko, Miloš Laky, Ján Zavarský. 1973−1982 (Zostavovatelia: Daniel Grúň, Christian Höller, Kathrin Rhomberg).
 

 

 

18:00

Vít Havránek - Stano Filko: Tvorba jako evoluční projekt

Vít Havránek spolupracoval se Stanem Filkem od roku 1999, byl spolukurátorem jeho několika výstav (mj. tranzit dielne, Bratislava) a prezentací (Tate Modern, ad.). Na přednášce spojené s  komentovanou prohlídkou výstavy REGISTRACE STANA FILKA se bude věnovat evoluci Filkovy tvorby - environmentálním pracím šedesátých let, Bílému prostoru, metafyzickým spekulacím divoké malby. Všimne si souvislostí s konceptuálním uměním, Novým realismem, Yves Kleinem, ad. a bude pátrat po zdrojích Filkova ruralismu i tematizace národní identity v jeho díle.
 
 
 
Prosíme o rezervaci místa na e-mailu fg@faitgallery.com.
 
Z důvodu aktuálních pandemických opatření bude nutno při příchodu doložit potvrzení o očkování nebo překonání onemocnění covid-19. Děkujeme za pochopení.

Jdi zpět