František Skála / TRIBAL

TZ - František Skála / TRIBAL
Fait Gallery a Fait Gallery MEM, Božetěchova 1, Brno 
6. 6. - 17. 9. 2015
Vernisáž: 4. 6. 2015 v 19:00
Kurátor: Svätopluk Mikyta

TRIBAL je rituál - je prehĺbovaním Skálovského mýtu - je verejná vizuálna slávnosť pre publikum, ktoré nemá strach vstúpiť do Sály Mora a Slasti!
Zabudnite na neznesiteľnú plošnosť a pseudoostrosť v ľudskej koži rozpitého tribalového zig-zagu!
Zabodnite zrak do Superkompozície, pohlaďte biele nepoškvrnené Čepele!
Fosílna minulosť a Sublimácia krásy sa stali bezčasovou kultúrnou zbraňou, Svetlo sa leje a Vlajky sa vzpínajú!

František Skála nanovo predvádza útočnú vizuálnu bravúru - fanúšikom i pochybujúcim jeho iskrivé oko a pevná ruka, vedená s citom pre krásu objaveného, ponúkajú ďalší mýtický zážitok pretavený do početnej série nových objektov. Tak, ako môže byť erotika zbraňou, môžu byť aj jeho neoarchetypálne zbrane nesúce stopy sekerky tesajúcej prakresbu do mliečneho plastového bloku erotické!
Tvorba Františka Skálu je vrastená do prírody a prirodzenosti. Inšpiráciou je preňho poetika mora rovnako ako civilizačný odpad, ktorý vytrháva ako osteň z Tela ulice a zabodáva ho do časom preparovanej naturálie!
TRIBAL je Prehliadka - je prechádzkou muzeálnym lesom plným pôsobivej Oblej estetiky!
V mágii plní Kruh dôležitú úlohu pri ochrane Kúzelníka. Kruh je možné nakresliť rukou do hliny, alebo vysypať na zem pomocou magických rastlín. Taktiež je možné vykrúžiť ho rituálnou dýkou do vzduchu nad hlavou, a od tej chvíle je Kúzelník chránený pred negatívnymi silami počas celej doby terapeutického rituálu...

Svätopluk Mikyta

Jdi zpět