FAIT GALLERY je privátní galerijní instituce, jejíž vznik podnítil a program zaštiťuje brněnský podnikatel Igor Fait. Kromě systematicky budovaného kvalitního výstavního programu je snahou FAIT GALLERY podporovat rozvoj současného umění a své spektrum zájmu rozšiřuje nad rámec českého i středoevropského kontextu. Mimo to se zasazuje o podporu soukromého sběratelství a upevnění sběratelské vrstvy ve městě s velkou sběratelskou tradicí. Spoluprací se zahraničními galeriemi podporuje české umělce v možnostech expandovat do zahraničí a zpětně realizací výstav zprostředkovává nejen brněnskému publiku tvorbu zahraničních autorů.

K propojení umělců, soukromých sběratelů a publika sloužila od února 2012 především galerie na místě bývalé sladovny královopolského pivovaru v areálu VUT. V prostoru upraveném k výstavním účelům byly společně se sbírkou moderního a současného umění FAIT GALLERY představovány i privátní kolekce dalších sběratelů. Příležitostně FAIT GALLERY u velkých projektů poskytovala tento prostor k velkorysejším samostatným výstavám. V centru města věnovala galerie prostor novým talentům v komorní FAIT GALLERY PREVIEW.

Od března 2016 navázala FAIT GALLERY na dosavadní výstavní činnost v nových velkorysých prostorách a veškeré její aktivity se sloučily na nové adrese Ve Vaňkovce 2. Součástí Fait Gallery je nově kavárna Mutter Café a bookshop ArtMap. Výstavní plán i nadále odráží současnou koncepci FAIT GALLERY. Zahrnuje tři paralelní výstavní projekty, které pokrývají celé spektrum výtvarného umění 20. a 21. století: etablované autory českého výtvarného umění i současné umění generace nejmladší.